Sprawdź inne artykuły

Inne artykuły

Zarezerwuj

03 maja 2020

BUŁGARIA LUZUJE OBOSTRZENIA

W tym tygodniu dotarły do nas same dobre wiadomości. Rząd pomału znosi obostrzenia i widać powrót do nowej normalności, a ludzie zaczynają korzystać z promieni słońca i plaż :) 

Został zniesiony nakaz zakrywania twarzy na otwartej przestrzeni (parki, plaże, ulice itp.) nadal należy je zasłaniać np. w komunikacji miejskiej, sklepach.

Otwarte zostaną wreszcie restauracje, ale tylko te z ogródkami - wciąż nie wolno przebywać wewnątrz budynków.

Po długim weekendzie zostanie zniesiony zakaz przemieszczania się między województwami, a także zostaną otwarte baseny zewnętrzne i siłownie.

A tak zapowiada się SEZON LETNI 2020

Zgodnie z zapowiedzią rządu Bułgarii sezon ma rozpocząć się najpóźniej 1 lipca,  a w czerwcu jeszcze będą trwały przygotowania. Nie będzie kwarantanny dla przyjeżdżających.

Leżaki i parasole na plażach mają zostać rozstawione szerzej i planowane jest, aby były bezpłatne. Restauracje mają funkcjonować normalnie.

Zachęca się do wybierania mniejszych hoteli i prywatnych apartamentów takich jakie dostępne są na apartello.com. Dodatkowo minister turystyki rozważa  wprowadzenie limitów turystów w hotelach

Polacy indywidualnie mogą przyjechać do Bułgarii pod warunkiem, że lot odbyłby się z krajów mniejszego ryzyka takich jak np. Czechy, Słowacja, Polska, Grecja. Tymczasowe ograniczenia podróży obowiązują z Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Islandii, Liechtensteinu, Luksemburga, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 

W tej chwili loty do Bułgarii realizują linie lotnicze takie jak np. Wizzair, BulgariaAir.

Do 13 maja obowiązuje stan wyjątkowy, który zakazuje zorganizowanych wyjazdów turystycznych ze wszystkich krajów, co dotyczy m.in. wyjazdów organizowanych przez biura podróży.

Chcesz być na bieżąco? 

A może masz pytanie?
Zajrzyj do naszej grupy na Facebooku: 
BUŁGARIA PO POLSKU

APARTELLO.com

Zarządzanie i najem krótkoterminowy apartamentów w Bułgarii i Polsce.