Sprawdź inne artykuły

Inne artykuły

Zarezerwuj

08 kwietnia 2021

ROZBUDOWA DOKÓW NA WYSPIE ŚWIĘTEJ ANASTAZJI

Wyspa św. Anastazji 🏝jest wyspą pochodzenia wulkanicznego🌋. Jej brzegi są kamieniste i niedostępne, poza południowo-zachodnią stroną, gdzie znajduje się mały pomost. Prawie całą wyspę otacza rafa, która na południowym krańcu ma 1,5 m szerokości i 5 m głębokości. 

Aktualnie realizowany jest na wyspie projekt poprawy bezpieczeństwa i wygody podczas cumowania łodzi wycieczkowych 🚤 przy molo. 

Stara ściana nabrzeża zostanie przedłużona o 10 metrów oraz dobudowana nowa o długości 40 metrów. Dzięki temu pomost będzie osłonięty z dwóch stron. Przygotowywane są moduły, które zostaną przetransportowane i zamontowane pod budowę nowego portu. W połowie kwietnia rozpoczną się prace na wodach wyspy. W tym celu wykorzystana zostanie pływająca platforma.

Wraz z budową nowego portu okres zwiedzania wyspy zostanie wydłużony. Zapewni bezpieczniejsze cumowanie łodziom, a przy złej pogodzie 🌊 będzie schronieniem dla małych jednostek.

Już wkrótce wyspa św. Anastazji ponownie powita swoich gości, przestrzegając wszelkich wymagań dotyczących dezynfekcji i bezpieczeństwa zdrowotnego. Gmina Burgas gwarantuje, że prace związane z remontem i rozbudową portu nie będą w ogóle kolidować z sezonem turystycznym ☀️, gdyż będą się one odbywać głównie na morzu.

 

Chcesz być na bieżąco? 

A może masz pytanie?
Zajrzyj do naszej grupy na Facebooku: 
BUŁGARIA PO POLSKU

APARTELLO.com

Zarządzanie i najem krótkoterminowy apartamentów w Bułgarii i Polsce.